Uczniowie Prywatnego Profesjonalnego Konserwatorium Muzycznego

KONCERT Z CYKLU „MISTRZ I UCZEŃ”

W czwartek 23 stycznia 2020 w Busku-Zdroju w Sanatorium Marconi odbył się koncert z cyklu MISTRZ I UCZEŃ z udziałem uczniów I roku Prywatnego Profesjonalnego Konserwatorium Muzycznego II stopnia w Tuchowie oraz prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej, dyrektorki Konserwatorium.

Młodzi pianiści, podopieczni mgr Anny Szajer, przedstawili następujący program:

Patryk Ledziński wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina, ponadto pięknie zaśpiewał „Kolędę dla Piotra” (Skrzyneckiego) do muzyki Zbigniewa Preisnera i słów Jana Nowickiego;
Artur Cich wykonał Capricio Walc op. 10 nr 5 Ignacego Jana Paderewskiego;

Angelika Słowik wykonała Romans „Skowronek” Michała Glinki oraz Toccatę Romana Statkowskiego, a na bis Preludium i fugę G-dur Jana Sebastiana Bacha; Bogumiła Gizbert-Studnicka wykonała wybrane i zaaranżowane przez siebie Tanga Astora Piazzolli.

Z ogromną satysfakcją możemy odnotować nasz pierwszy wielki sukces przed publicznością.
Uczniowie Konserwatorium zaprezentowali doskonałe przygotowanie: grali swobodnie, z lekkością a jednocześnie bardzo ambitnie i starannie. Przy tym należy także podkreślić ich nienaganne obycie sceniczne: wdzięk i elegancję. Wszystko to sprawiło, że młodym artystom udało się wykreować niepowtarzalny klimat i aurę radości, które cudownie udzieliły się gościom koncertu. Gromkie, niekończące się oklaski, „domagające się” kolejnych bisów, były tego dobitnym wyrazem. A wszystko to wydarzyło się przy wypełnionej po brzegi publicznością sali koncertowej.